background

Alçı Sıva Alçıpan

>
Alçı Sıva Alçıpan

Alçıpan, sıva kullanımı evlerdeki ya da diğer yapılardaki tadilat ve dekorasyon işlemleri için kullanılan ürünlerdir. Dış duvardan ziyade zeminden duvarları kapsamak için kullanılan alçıpan ile asma tavan, kuru sıva, bölme duvar, kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

 

Alçı sıva işlemi ise kaba sıvanın aksine daha hafif ve kolay uygulanan sıva türüdür. Alçı sıva, düzeltilmesi gereken bölgelerin düzeltilmesi, boya badana işleminin pürüzsüz görünmesi için duvarın kusurlarının örtülmesinde kullanılan malzemedir. Alçı sıvaların kullanım alanları artmış ve yaygınlık göstermiştir. Tüm ev inşaatlarında kullanılan bu malzeme aynı zamanda evlerin duvarlarında ya da tavanlarında oluşan çatlama, iz, pürüz gibi durumlarda da kullanılmaktadır.

 

Alçı sıva uygulama işlemi genel olarak kaba sıvanın üzerine yapılır ve kaba sıvanın eğer pürüzü var ise bunlar kapatılır. Ayrıca alçı sıva, içerisinde taşıdığı su özelliği taşıyan madde ile yanmalara karşı dayanıklı olduğu için de güvenli bir yaşam alanının sağlanmasında yardımcı olur.

 

Alçı sıva işlemlerinde genel olarak kaplama; gazbeton, bimsblok, brüt beton, beton, tuğla ve benzeri malzemelerin üzerine uygulanmaktadır. Alçı sıva nefes alan bir yapıya sahiptir ve bu sebeple uygulandığı alanda nem oluşumunun önüne geçerek rutubet oluşmasını engeller. Sağlık için zararı büyük olan rutubetlerin önüne geçmek alçı sıva kullanımının etkin şekilde uygulanması ile mümkün olacaktır. Alçı sıva uygulanan cepheler tek kat boya ile bile kusursuz görünebilir. Aynı şekilde alçı sıvanın kolay tamir edilebilme gibi de olumlu bir özelliği bulunmaktadır.

 

Alçıpan ve alçı sıva işlemleri tüm yaşam alanları, hatta tüm yapılar için vazgeçilmezdir. Ancak her işlem gibi bu işlemlerin de uygulanması uzmanlık gerektirmektedir. Kötü şekilde ya da kalitesiz malzemeler ile uygulanan alçıpan ya da alçı sıva işlemi ilerde büyük çaplı sorunlara sebep olabilir. Bu sebeple bu işlemleri yaptıracağınız firmaların güvenilir ve işinin ehli olmasına dikkat etmeniz hem güvenliğiniz hem bütçeniz için önem arz etmektedir.

 

Antalya Kepez ilçesinde kurulan ev tadilat, dekorasyon firmamız, tüm yapılarınızın alçıpan, alçı sıva işlemlerini en kaliteli malzemeler ve kaliteli işçilik ile gerçekleştirmektedir. Dikkat edilmesi gereken tüm hususlara dikkat eden firmamız, evlerin, iş yerlerinin ve bütün yapıların hem görünüm olarak hem de güvenlik olarak en iyi özelliklere sahip olmasını amaçlamaktadır.

 

Antalya ilinde hizmet verilen bölgeler;

Ahatlı 
Aksu 
Altındağ 
Altınkum 
Arapsuyu 
Bahçelievler 
Barınaklar 
Çağlayan 
Doğu Garajı 
Dokuma 
Döşemealtı 
Dutlubahçe 
Ermenek 
Etiler 
Fener 
Güllük 
Gürsu
Güvenlik 
Güzeloba 
Hurma 
Karşıyaka 
Kepez 
Kırcami 
Kızılarık 
Kızılsaray 
Kızıltoprak 
Konuksever 
Konyaaltı 
Kundu 
Lara 
Meltem 
Memurevleri 
Meydan 
Muratpaşa 
Öğretmenevleri 
Örnekköy 
Pınarbaşı 
Şarampol 
Şirinyalı 
Soğuksu 
Teomanpaşa 
Toros 
Uluç 
Uncalı 
Varlık 
Varsak 
Yeşilbahçe 
Zeytinköy


  TIKLA ARA 5325648913   Whatsapp Mesaj

Hizmet verdiğimiz bölgeler

Antalya Alçı Sıva Alçıpan, Ahatlı Alçı Sıva Alçıpan, Aksu Alçı Sıva Alçıpan, Altındağ Alçı Sıva Alçıpan, Altınkum Alçı Sıva Alçıpan, Arapsuyu Alçı Sıva Alçıpan, Bahçelievler Alçı Sıva Alçıpan, Barınaklar Alçı Sıva Alçıpan, Çağlayan Alçı Sıva Alçıpan, Doğu Garajı Alçı Sıva Alçıpan, Dokuma Alçı Sıva Alçıpan, Döşemealtı Alçı Sıva Alçıpan, Dutlubahçe Alçı Sıva Alçıpan, Ermenek Alçı Sıva Alçıpan, Etiler Alçı Sıva Alçıpan, Fener Alçı Sıva Alçıpan, Güllük Alçı Sıva Alçıpan, Gürsu Alçı Sıva Alçıpan, Güvenlik Alçı Sıva Alçıpan, Güzeloba Alçı Sıva Alçıpan, Hurma Alçı Sıva Alçıpan, Karşıyaka Alçı Sıva Alçıpan, Kepez Alçı Sıva Alçıpan, Kırcami Alçı Sıva Alçıpan, Kızılarık Alçı Sıva Alçıpan, Kızılsaray Alçı Sıva Alçıpan, Kızıltoprak Alçı Sıva Alçıpan, Konuksever Alçı Sıva Alçıpan, Konyaaltı Alçı Sıva Alçıpan, Kundu Alçı Sıva Alçıpan, Lara Alçı Sıva Alçıpan, Meltem Alçı Sıva Alçıpan, Memurevleri Alçı Sıva Alçıpan, Meydan Alçı Sıva Alçıpan, Muratpaşa Alçı Sıva Alçıpan, Öğretmenevleri Alçı Sıva Alçıpan, Örnekköy Alçı Sıva Alçıpan, Pınarbaşı Alçı Sıva Alçıpan, Şarampol Alçı Sıva Alçıpan, Şirinyalı Alçı Sıva Alçıpan, Soğuksu Alçı Sıva Alçıpan, Teomanpaşa Alçı Sıva Alçıpan, Toros Alçı Sıva Alçıpan, Uluç Alçı Sıva Alçıpan, Uncalı Alçı Sıva Alçıpan, Varlık Alçı Sıva Alçıpan, Varsak Alçı Sıva Alçıpan, Yeşilbahçe Alçı Sıva Alçıpan, Zeytinköy Alçı Sıva Alçıpan
background
Antalya'nın geneline hizmet sunarak sizlerin daima yanınızdayız.

Sanatsal Hizmet Anlayışı

×
×
  5325648913   Whatsapp Mesaj

Kaydınızı bırakın, sizi arayalım